PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=860581}

Jak Bóg szukał Karela

Jak Bůh hledal Karla
6,5 1 796
ocen
6,5 10 1 1796
5,6 7
ocen krytyków
Jak Bóg szukał Karela
powrót do forum filmu Jak Bóg szukał Karela

Film pokazuje to co w naszej religijności najbardziej widoczne, może dziwne, może zaskakujace dla obcokrajowców. Zrobiony z zaangażowaniem, ale nie do końca na serio. I w tym jego siła i wada. Warto zobaczyć jeśli chce się poznać obraz Polaka-katolika widizanego przez sąsiadów z zagranicy. Scena z prowincjonalnym księdzem w czasie nieodbytej spowiedzi i wypowiedź aktora grajacego w spektaklu "Klątwa", a prywatnie wierzącego w Boga i chodzącego do kościoła - zostają najdłużej w pamięci. Podobnie jak mina tytułowego Karela w końcowym ujęciu.

ocenił(a) film na 9
Sentence

Mną wstrząsneła ta katolibka - wyrodna matka.

ocenił(a) film na 6
namo

Która? Ta słuchająca Radia Maryja cały czas?

ocenił(a) film na 9
Sentence

Tak.

ocenił(a) film na 6
namo

A czemu aż tak, że "wyrodna" i "wstrząsnęła" ?

ocenił(a) film na 5
Sentence

Ja miałem tak, że jak patrzyłem na miny tych dziewczynek to szkoda mi ich było, matka odleciała w kosmos mam wrażenie i dzieci będą na tym cierpić

ocenił(a) film na 6
KenwayPL

Dzieci bez własnego zdania, wszystko powtarzają po matce, nawet własnymi słowami nie odpowiadały na zadane pytanie. Zastanowiła mnie też niewidocznośc ojca w tej rodzinie. Kobieta zaniedbana, mieszkanie byle jak urządzone, ale jedynie słuszne radio nadaje cały czas :(

ocenił(a) film na 5
namo

Tak, u niej berecik zryty autentycznie, a nie ekumenicznie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones