PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=158911}

Czeski sen

Český sen
7,1 11 628
ocen
7,1 10 1 11628
7,1 7
ocen krytyków
Czeski sen
powrót do forum filmu Czeski sen

Doskonały pomysł. Wykonanie - po prostu poprawne. A refleksji - wiele, wiele, wiele...

Zwróciliście uwagę, na to, jak się usprawiedliwiali - pracownicy BBDO, a potem także ci, co "dali się nabrać"? Doskonale pokazał się też mechanizm "- Nie idźcie! - To ja pójdę!" Fantastycznie także włączyło się myślenie "my, Czesi" - ciekawe, że jednak w Polsce by się chyba tak nie skończyło, Czesi jednak znajdują w myśleniu patriotycznym pociechę, Polacy po Gombrowiczu - hmmm...

No i Baudrillard zaciera ręce - reklamowanie czegoś, czego nie ma, precesja hipermarketu, nierzeczywistość marketingowej hiperrzeczywistości, wyśmiewanie się z modelu, który brany jest za prawdziwy, choć ewidentnie podkreśla się jego nieprawdziwość... Uciechy wiele.

marlon

No właśnie.
Czesi robili wszystko naprzeciw plakatom i ulotkom które ich zniechęcały.
Nie pamiętam dokładnie
Nie idźcie, nie kupujcie a ci specjalnie poszli z taśkami na zakupy

ocenił(a) film na 5
marlon

Czy na ludzi naprawdę działają takie puste hasła jak "Nie idźcie tam"? Czy ludzie naprawdę są tak naiwni czyt. głupi? Czy faktycznie idąc po 1 rzecz wracają z całą torebką?

ocenił(a) film na 8
dariusgromnicki

Szczerze ? Tak

ocenił(a) film na 5
Siemien91

Jakbym się tym przejmował to bym stwierdził, że to przerażające. Einstein dobrze prawił, że tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota :-)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
marlon

Szczerze, to żal mi właśnie tych młodych reżyserów. Wyłożyli na realizację filmu z budżetu państwa, większość "magii" tego filmu zrobili ludzie od marketingu, choć został cel osiągnięty (ich powód mnie rozczarował, gdyż spodziewałem się czegoś więcej), jednak skutkiem był ostracyzm społeczeństwa i firm, czyli przyszłych sponsorów, dlatego skończyć z pozwami sądowymi i finansowym długiem, za cenę tylko dwóch debiutanckich nagród KFF to kiepska rekompensata. Oczywiście data premiery nie była przypadkowa, gdyż był to okres decyzji o wstąpieniu Czech do UE, a kontekst filmu miał antyunijny charakter. Fajnie było zobaczyć pracę nowoczesnego marketingu od kuchni, lecz wątpię w znaczący wkład tej branży w ową mistyfikację, jak można zauważyć to raczej pazerność biedniejszych warstw społeczeństwa sprowadziła tą masę na polanę. Dziwi mnie tylko fakt, braku sprzeciwu wszystkich zaangażowanych osób wobec fikcyjnego zlecenia (nie obawiali się o swój wizerunek) oraz ślepoty lokalnych mediów i ludzi (gazety i lokalsi podłapali by uwagi do budowy). W Polsce "polski sen", by nie wyszedł, zważając na nieufność i wścibskość Polaków to zostałby blef wywęszony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones